Zastanawiasz się czy szkolenie jest dobrą opcją dla Ciebie? Czy pozwoli Ci na uzyskanie wartościowej wiedzy, przydatnej w życiu, a nie będzie tylko jedynie stosem teorii, bez odzwierciedlenia w rzeczywistości? Czy inwestowanie w siebie to dobre rozwiązanie?
Dziś postaram się rozwiać Twoje wątpliwości i przedstawić zalety szkoleń. Jak bardzo mogą one wpłynąć na Twoje życie? Jak mogą być pomocne w odnalezieniu własnej drogi, własnego ,,Ja”?

1.Możesz zapisać się na szkolenia płatne jak i bezpłatne

Wybierz szkolenie, które odpowiada Twoim zainteresowaniom. Do wyboru masz zarówno szkolenia płatne jak i bezpłatne, wystarczy tylko, że dobrze poszukasz. Oczywiście zachęcam do skorzystania z moich szkoleń, ale warto badać cały rynek rozwoju osobistego i uczestniczyć w zajęciach, które interesują Cię najbardziej!

 

2. Na szkoleniach nauczysz się tylko praktycznej wiedzy

Jeśli wybrałeś interesującą Cię tematykę szkolenia, to już pierwszy, bardzo ważny krok za Tobą. W porównaniu do nudnych teoretycznych wykładów na studiach, na szkoleniu uzyskasz skondensowaną wiedzę, konkretnie dopasowaną do danej tematyki, która Cię interesuje i będzie pomocna w osiągnięciu wybranego celu.

3.Nabędziesz umiejętności przydatne w życiu jak i w pracy zawodowej

Polski system szkolnictwa nie naucza kluczowych umiejętności, które mogą pomóc w zakresie kompetencji twardych jak i miękkich, takich jak: komunikacja w pracy czy umiejętności organizacyjne, które są bardzo ważne i przydatne w karierze jak i codziennym życiu. Szkolenia możemy podzielić na te dotyczące tematyki pracy, poszukiwań , zakładania własnego biznesu jak i te, które skupiają się na rozwoju osobistym, pomagają ułożyć plan działań, który pozwoli sukcesywnie osiągnąć upragnione cele, poprawić jakość życia oraz osiągnąć jak najwięcej z niego satysfakcji.

 

4.Poznasz osoby o podobnych zainteresowaniach - networking

Na szkoleniach możesz poznać osoby zainteresowane tego typu wydarzeniami, formą przekazywania wiedzy, danym tematem czyli o podobnych zainteresowaniach co Ty, dzięki czemu może to w przyszłości zaowocować np. dobrymi kontaktami w sferze zawodowej. Szkolenia to tak naprawdę genialne miejsce na networking!

5.Zyskasz w oczach potencjalnych pracodawców

Osoba, która dba o swój rozwój i chodzi na szkolenia zyskuję w oczach potencjalnych pracodawców dużo bardziej niż osoba nie biorąca udziału w tego typu przedsięwzięcia. Szkolenia zwiększają również możliwość zatrudnienia.

 

Podsumowanie

W 5 punktach przedstawiłem Ci specyfikę szkoleń. Nie obawiaj się brać w nich udziału, ponieważ one są po to, aby pomóc Ci w zakresie zdobywania przydatnych, praktycznych umiejętności w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jest to inny poziom zdobywania wiedzy, którą możesz uzyskać za opłatą, ale także i za darmo. Masz możliwość nawiązania ciekawych kontaktów, które mogą zaowocować w twojej karierze zawodowej. Zyskujesz w oczach potencjalnych pracodawców ze względu na dbanie o własny rozwój osobisty, zdobywanie doświadczenia, przez co masz dużo większą szansę na zatrudnienie, gdyż pracodawca widzi, że ma do czynienia z osobą, której zależy na rozwoju, nie myśli schematycznie, jednotorowo. Szkolenia są dobrym wyjściem dla osób, które potrzebują, aby ktoś ich naprowadził, uświadomił jaki drzemie w nich potencjał. W przypadku zakładania własnego biznesu szkolenie pomoże stworzyć plan działania i naprowadzi Cię w odpowiednim kierunku aby Twój biznes wypalił.
Osoby, które natomiast odnajdują się w tematyce biznesowej, mają czasem problemy w życiu osobistym. Szkolenia mogą im pomóc aby wieść życie satysfakcjonujące nie tylko na płaszczyźnie biznesowej, czy materialnej ale również i emocjonalnej.

Mam nadzieję, że ten artykuł odczarował trochę tematykę szkoleń i zachęcił Cię do uczestnictwa w nich. Oczywiście najbardziej zapraszam na moje szkolenia, ale również zachęcam do poznawania całej branży rozwoju osobistego. Odkrywaj co jest dla ciebie fajne, a co nie. Wyciągnij jak najwięcej dobrego i żyj tak jak tego pragniesz!